Stopa pro život Ski klub Šumava Svaz lyžařů ČR Mistrovství Evropy ve skimaratonu Euroloppet

Mainmenu:

Dětské závody ZDARMA!!!
30.12.21 | Karel
Ahoj všem, díky partnerství Stopy pro život s PPF se podařilo dohodnout startovné pro děti na dětských závodech v rámci celé SPŽ zdarma. Pro předem přihlášené děti navíc s dárkem!!!
Tak se hezky hlaste, trénujte, buďte zdrávi a těšme se na konec února, kdy bude spousty sněhu, mráz a ten hnusný vir zalezlý hluboko pod zemí....
Celý článek >>
PODĚKOVÁNÍ
28.02.21 | Karel
Vážení příznivci Šumavského skimaratonu.
Děkujeme vám za vaši přízeň a doufáme, že jste si to i letos pěkně užili.
Časy najdete zde na webu, nebo na SportSoftu (každá trať a každý den zvlášť). Na památku si můžete vytisknout i diplom.

Pevně doufáme, že příští ročník bude již normální a že si užijeme i tu krásnou  atmosféru přátelských setkávání starých známých, souboje na trati, i pozávodní "odborné" diskuse.

Přejeme všem hodně zdraví, udržujte se v kondici a buďte optimističtí. Bude lépe. Musí být!
Buďte též ohleduplní a dodržujte smysluplná opatření.
A zapište si do kalendáře termín Šumavského skimaratonu 2022. Sejdeme se na milované Šumavě 26.-27.2.2022.
Již nyní se těšíme.

Mějte se krásně a buďte zdrávi.

Pořadatelský tým Fischer Ski klubu Šumava Vimperk a Stopy pro život
Celý článek >>
ROZHODNUTO
22.02.21 | Karel

Tak jsme rozhodli. Šumavák 2021 bude. Samozřejmě v individuální formě - jak jsme psali již dříve.

Tedy teď v pondělí večer v to doufáme. Tak si držme palce, ať to teplo není letní, ale jen jarní…

Současná situace na Šumavě je taková, že sněhu ve vrcholových partiích je stále dost. V okolí Kvildy, Horské Kvildy a na Filipově Huti se ale na jižních svazích již velmi výrazně objevuje tráva a sníh mizí před očima. Do pátku má být teplo i v noci, a proto jsme rozhodli takto:

  • pomyslné centrum akce se přesouvá na Modravu. Je tedy zbytečné jezdit na Kvildu a parkovat tam.
  • mazací servis a výdej on-line zapůjčených lyží bude umístěn na parkovišťátku u Dřeváku na Modravě.
  • výdej online zakoupených čísel, které jsme již nestihli poslat poštou (uzávěrka pro odeslání byla v pondělí ve 12:00) bude taktéž přes okýnko z buňky u Muzea Dřevák na Modravě.
drevak.jpg

- start a cíl individuálního Šumavského skimaratonu bude v prostoru Modravského mostu (2 km směrem na Březník po Nové březnické cestě).

Pozor, nekončí se na Kvildě, vracíme se zpět k Modravskému mostu.

start.jpg


- vzhledem k podmínkám a faktu, že se pohybujeme v jádru Národního parku Šumava, stanovujeme tyto dvě trasy:

1. dětská, výletní, hobby (7 km) – prostě jak kdo chce. Ideální pro každého, hobíka, pro děti s rodiči jako super výlet, nebo jen tak na kus řeči…

Popis: start - Modravský potok - most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde rovně dále směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

2. závoďácká, s vyhlídkou, výzva (24 km) – opět jak kdo chce. Zde se dá ukázat, kdo má natrénováno, nebo překonat sám sebe, nebo se letos poprvé, podruhé, po dvacáté podívat na Černou horu… Každý máme nějaké „skóre“ a o víkendu si ho vylepšíte hned minimálně dvakrát (na 5. a 15. km) – nejprve severozápadní cestou (s kyslíkem) a poté jižní cestou (mnozí již bez kyslíku :-)…

Popis: start - Modravský potok - most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo po Vltavské cestě směr Černá hora, dále sjezd na rozcestí U pramene Vltavy, zde rovně směr Pramen Vltavy a dále po Vltavské cestě k rozcestí Teplá Vltava u mostu, zde rovně ještě asi 500m na louku na které je otočka  a kontrolní měřící bod, zpět po stejné trase přes Černou horu na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo a dále po kratší trase směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

Obě trasy začínají a končí na rozcestí Modravský potok - most, kde bude vyznačen „startovní“ koridor (na pravém břehu Modravského potoka) a „cílový“ koridor (na levém břehu Modravského potoka) ve kterých bude umístěno měření. Startovním i cílovým koridorem můžete projít se startovním číslem (čipem) pouze jednou. Pokud chcete jet více dní, kupte si příspěvek vícekrát. Platí jedno číslo, jeden čas.

Na obou trasách bude velmi pravděpodobně v úseku před rozcestím „Nad Ptačí nádrží“ nutno sundat lyže (km 2,1). Jedná se o úsek cca 50m, do kopce. Není to nebezpečné, ale myslíme, že zde sníh nevydrží (zatím je :-).

Dejte prosím též pozor při sjezdu na rozcestí Na ztraceném (4. km na krátké trase a 20. km na dlouhé trase). Rozhodně se vyplatí si připlužit a nevlítnout dolů jak utržený vagón. Můžete někomu ublížit a dále se jede podél potoka, ne potokem...

Vzhledem k faktu, že se pohybujeme na veřejných tratích, není možno ani v pátek a ani v sobotu upravit trasu čistě pro skate. Prosím vezměte to na vědomí a děkujeme za pochopení (vám bude stopa překážet o poznání méně, než by ostatním chyběla).

Všeobecně buďte prosím jako správní lyžaři ohleduplní k turistické veřejnosti a přírodě. Šumava je plná lyžařů a trasa NENÍ nikterak uzavřena. Dodržujte fair play.

Nezlobte se, že nikde nenaleznete plnohodnotné výsledky (pořadí, ztráta, kategorie, atd..). Tak jako na ostatních závodech letošní Stopy pro život vám za váš příspěvek mimo dárků v obálce změříme čas a ten zveřejníme na webu závodu a Stopy pro život v seznamu spolu s vaším jménem. Zde si budete též moci stáhnout diplom se jménem a časem na památku. To je vše. Každý jedete jindy, za jiných podmínek. Porovnání vašich výkonů, pokud chcete, necháme na vás.

Zakoupit si příspěvek na úpravu tras a získat originální startovní číslo s čipem, pamětní medaili, samolepku na lyže, či čepičku, čelenku, šátek Stopy pro život ještě můžete zde (balíček bude připraven k vyzvednutí od pátku do neděle v buňce u Muzea Dřevák na Modravě. 

Na Modravě parkujte na veřejných parkovištích, která jsou zpoplatněna. Nezapomeňte na drobné. V obci je i několik výdejních okýnek, kde budete moci uhasit žízeň a zahnat hlad.

Přejeme krásný nezapomenutelný zážitek, a doufáme, že se ve zdraví všichni sejdeme při příštím regulérním ročníku Šumavského skimaratonu.

 

Váš team pořádajícího Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.

Celý článek >>
Aktuální informace
15.02.21 | Karel

Vážení a milí příznivci Šumavského skimaratonu,

zažili jsme toho spolu opravdu mnoho. Letos jsme se těšili již na 36. ročník (mimochodem, mrkněte do výsledkových listin prvních ročníků, najdete své jméno? zajímavé jsou i "Zprávy k závodu :-) )

Velká většina z vás se k nám doufám ráda vrací a pamatuje si ty nádherné Šumaváky se spoustou sněhu, stejně jako ty uplakané a vybojované závody na náhradních a zkrácených tratích. 

Ať už to bylo jakkoli, vždy se jednalo o krásné a nezapomenutelné zážitky a Šumavák nám zůstal v paměti a mnohým též v srdci. 

Zvod jsme pro vás vždy připravovali zodpvědně a s láskou. Často u toho bolela záda a pot tekl proudem, když jsme nahazovali nekonečné úseky bez sněhu. Závod pro nás také znamenal vždy nemalý finanční přínos do klubového rozpočtu. Staráme se o více jak 120 dětí a i díky vám mají kvalitní trenéry, lyže, hole a hlavně správný smysl života...

Prostě Šumavák byl, je a bude naším životem, naší láskou a zimu na Šumavě si tak nějak bez něj ani nedokážeme představit…


Letos se nám do cesty postavil čínskej vir. Bohužel s ním bojovat neumíme. 

Věříme však, že pro přežití této šlamastyky a posílení imunity je běh na lyžích a sport v přírodě dobrou volbou.

I proto pro vás spolu se Stopou pro život připravujeme alespoň kvalitní lyžování v individuální a bezpečné podobě.


Jak to tedy celé bude?

Akce se jmenuje "ZP MV ČR Šumavský skimaraton ČT" a má přídomek "individual". Tedy žádná hromadná akce, žádný masový start, žádné shlukování lidí. ...

Pokud se chcete zúčastnit, nebo nás jen podpořit, zakupte si "Příspěvek na úpravu tras ZP MV ČR Šumavský skimaraton ČT". 

Dospělácká cena je 250,- Kč, cena pro děti je pouze 100,- Kč. 

Částky jsou to spíše symbolické a je nutno to stihnout do pondělí 22.2.2021 do 12:00 hodin a zaplatit kartou

My pro vás připravíme obálku, kterou odešleme v pondělí poštou na adresu, kterou udáte při nákupu příspěvku.

V obálce naleznete:

- originální startovní číslo s nevratným čipem – pro změření vašeho úctyhodného času

- "traťovku" od Nutrendu – pro dostatek energie při lyžování

- originální pamětní medaili – pro výzdobu vaší síně slávy

- čelenku, nebo bufíka, nebo čepičku – podle vaší volby pro ideální ŠM SKI OUTFIT ??

- dvě originální samolepky – pro výzdobu vašich lyží, díky nimž budou zaručeně nejrychlejší

- pamětní list – na památku, jako poděkování za váš příspěvek na úpravu tratí


Od pátku 26.2. do neděle 28.2. pro vás v okolí Kvildy upravíme trasy Šumavského skimaratonu a nachystáme automatické měření času.

Nyní ještě nevíme, jestli to bude plnohodnotný "Šumavák", nebo nějaké kratší okruhy na tradiční trase. Toto má v moci počasí. Dnes je na Šumavě sněhu dost na celé trase... Uvidíme za 14 dní. Budeme vás podrobně informovat. Každopádně start a cíl bude na tradičním místě u parkoviště před obcí Kvilda při příjezdu od Vimperka.

Na upravených a označených tratích budete moci absolvovat svého "Šumaváka". Podle aktuální formy, či nálady zvolíte jeden ze dnů a dobu, kdy se vám bude chtít :-). To je hodně příjemné, co? 

Ale pozor. Hory jsou plné lidí a totéž platí Šumavě a o Kvildě obzvlášť. Takže nejen kvůli parkování je ideální vyrazit hned po deváté, nebo pak později odpoledne. Měření na startu a v cíli bude aktivní od 9:00 do 18:00 hodin, v neděli pak jen do 16:00 hodin. 

Na rozdíl od jiných lokalit prosíme nevyrážejte do stopy v noci. Jednak nebude funkční časomíra, ale hlavně jsme v Národním parku Šumava a není to dovoleno. To jen pro pořádek.

Jinak si jeďte svého Šumaváka kdy chcete a jak rychle chcete. Na trati nečekejte žádné občerstvovačky, vše pěkně s sebou a odpad zase zpět. Ani v cíli nebude letos žádná bašta, ani pivko. Škoda, snad za rok :-(.

Buďte ohleduplní i k turistické veřejnosti. Stopy rozhodně nejsou jen vaše. Ale tak je tomu i při řádném Šumavákovi. Nikdo nemá povinnost se vám uhnout.

Na trati nebudou ani žádní pořadatelé. Tak pozor na zranění. Trasy budou bezpečné, ale přeci jen, buďte opatrní.

Ani přejezdy silnic nebudou pečlivě naházeny jako obvykle. Téměř jistě budete muset několikrát sundat lyže. Myslete na to, že kamínky z posypu jsou rozházeny daleko od silnice, tak ať si nepoškrábete vaše "závodky".

Také upozorňujeme, že na rozdíl od jiných let, nikterak neorganizujeme parkování. Každý prosím respektujte pravidla platná v obci Kvilda. Veřejná parkoviště jsou zpoplatněna. Tak nezapomeňte vhodit pár desetikorun do „automatu“.

A to je asi vše :-)

Mějte se krásně, váš ŠUMAVÁCKÝ tým z Vimperka

Celý článek >>
Šumavský skimaraton - 2021
01.02.21 | Karel
Vážení příznivci Šumavského skimaratonu, 
omlouváme se za dlouhé mlčení. Bohužel nebylo co psát. Snad jen, že minulý měsíc byl naprosto úžasný a že Šumava nabízela tu nejkrásnější zimní atmosféru za poslední léta. 
Psát o závodu by bylo jako věštit z křišťálové koule. Určitě si spolu s námi od podzimu přejete, ať ten čínskej šmejd zmizí a můžeme zase normálně žít a závodit. Leč čas běží a situace se nelepší. Uspořádání závodu v jeho klasické podobě s úžasnou atmosférou na startu, souboji na trati i zasvěcená kamarádská hodnocení po závodě u jídla a pití zatím není možné. Myslíme na nemocné, na přetížené lékaře a zdravotníky....

Nicméně víme, že sport na zdravém vzduchu je pro naší imunitu a pozitivní náladu hrozně důležitý. A běžecké lyžování jako individuální sport je k tomu předurčen. 
Proto jsme rádi, že Stopa pro život přišla s konceptem individuální vyjížďky s měřeným časem v lokalitách tradičních závodů Stopy pro život. Mnozí z vás jistě byli tento víkend na Jilemnické 50. Tam se to povedlo.

Pokud tedy nedojde ke zlepšení situace a rozvolnění opatření a nebude možno bezpečně závod uspořádat v obvyklé podobě, uspořádáme Šumaváka individuálního.

Sledujte naše stránky, již brzy přineseme více informací.

Fischer Ski klub Šumava Vimperk
Celý článek >>
>>>

Archiv článků