Stopa pro život Ski klub Šumava Svaz lyžařů ČR Mistrovství Evropy ve skimaratonu Euroloppet

Mainmenu:

Poděkování
07.03.17 | Karel
32. ČT Šumavský skimaraton 2017 je minulostí. Děkujeme všem závodníkům za účast. Máme radost, že se Vám Šumavák líbí a že nám zachováváte přízeň.
Snažili ze všech sil o co nejlepší podmínky. Bohužel jsme museli kvůli silné oblevě i letos opustit naší standardní trasu a přistoupit k jejím úpravám. Věříme, že i varianta se startem na Modravě vás nezklamala. 
Přestože veškerý výtěžek ze závodu investujeme do péče o mladé lyžaře a biatlonisty našeho Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, nezapomínáme ani na potřebnější. V rámci naší akce "Každé číslo pomáhá" i letos věnujeme 10 Kč z každého Vašeho startovného Oblastní charitě Vimperk. Dnes jsme předali dar ve výši 10120,- Kč.

charita.jpg

Přejeme příjemný zbytek letošní zimní sezóny a těšíme se příští rok 24.-25. 2. 2018 při 33. ročníku Vašeho Šumaváka na Kvildě na viděnou.


Celý článek >>
Jan Šrail a Kamila Knopová vyhráli šumavskou klasiku
26.02.17 | Karel
Vítězem 32.ročníku ČT Šumavského skimaraton na 28 km klasicky se stali Jan Šrail a Kamila Knopová.
GRATULUJEME.

Na start nedělního závodu se postavilo téměř 600 závodníků. 
Výsledky naleznete zde

20170226_111948.jpg20170226_113934.jpg
Celý článek >>
Sobota je minulostí
25.02.17 | Karel
Gratulujeme všem k dosaženým výkonům a děkujeme za důvěru. Na start se ve všech kategoriích postavilo 500 závodníků. 
Zítra nás čeká klasika. Nezapomeňte, start na Modravě v 10:00 hodin. Ráno od 8 hodin je možné se ještě přihlásit, či vyvednout číslo. Autobusy začnou jezdit v 8:15.
Celý článek >>
24.02.17 | Karel
K 32. ČT Šumavskému skimaratonu je přihlášeno více jak 900 účastníků z 15 zemí světa. Na startu se potkají například zástupci severských velmocí Norska a Finska spolu s dalekými Australany. Nejpočetněji zastoupenou zemí kromě domácích závodníků je Německo, které na start vyšle téměř stovku lyžařů.

Děkujeme všem za důvěru a doufáme, že si ze Šumavy odvezete pěkný zážitek. 
Celý článek >>
AKTUÁLNÍ INFO - pátek 24.2. dopoledne
24.02.17 | Karel
Po další velmi teplé noci (+10°C) jsme byli nuceni přistoupit k další změně. Finální podoba letošního Šumaváka tedy bude takováto:
- dětské závody proběhnou beze změn v prostoru zázemí závodu (velké stany) v sobotu od 10 hodin.
- trať závodu dospělých bude pouze jedna a bude mít délku 28,5 šumavských kilometrů.
- stejná trať se pojede v sobotu volně i v neděli klasicky

- trasa závodu je zde. Plánek s popiskem zde

Povede z Modravy na Ztracený, zde odbočí doleva do kopce směr Ptačí nádrž, pokračujeme na Černohorskou nádrž, kde odbočíme doleva z kopce k Modravskému mostu. Zde se připojíme na znovu natrasu od Modravy na Ztracený, na Ztraceném odbočíme opět doleva do kopce a na Ptačí nádrži odbočíme doporava na Černou horu. Z Černé hory sjedeme na Prameny Vltavy, kde bude občerstvovací stanice a pokračujeme po Pramenské cestě na Kvildu. Po výjezdu z lesa odbočíme doleva a přes Hraběcí Huť se po přejetí silnice z Kvildy na Modravu dostaneme pod Lapku. Zde odbočíme vpravo, sjedeme k Tremlům a finišujeme do cíle na Kvildě.
- všechny přihlášené na krátkou i dlouhou trať přesuneme na jednu novou trať o délce 28,5 škm.
- start závodu volnou technikou na 28,5 km bude v sobotu 25.2. ve 12 hodin z MODRAVY. Z výše uvedeného vyplývá, že bude pouze tento jeden start.
- start závodu klasickou technikou na 28,5 km bude v neděli 26.2: v 10 hodin z MODRAVY. Z výše uvedeného vyplývá, že i v neděli bude pouze jeden start na jedné trati v 10 hodin. Tato informace je důležitá zejména pro ty zvás, kteří byli původně přihlášeni na nedělní krátkou trať.
- start na Modravě bude na začátku cesty na Březník jako v minulém roce.
- bude zajištěna kyvadlová autobusová doprava z Kvildy na Modravu v sobotu od 10:15, v neděli od 8:15.
- parkování na Kvildě je zdarma v prostoru roty na základě parkovacího poukazu, který je též k vyzvednutí na prezenci, parkování na Modravě se řídí místními předpisy a je zpoplatněno.
- v prostoru startu bude organizován sběr oblečení, Výdej bude ve velkém stanu na Kvildě.

Věříme, že tuto nutnou změnu pochopíte a doufám, že i tato silně okleštěná verze Šumavského skimaratonu bude pěkná a že si ze Šumavy odvezete krásný zážitek.Celý článek >>
>>>

Archiv článků