Stopa pro život Ski klub Šumava Svaz lyžařů ČR Mistrovství Evropy ve skimaratonu Euroloppet

Mainmenu:

Každé číslo pomáhá
27.02.19 | Karel
Vážení účastníci, díky vám a vaší vynikající účasti předáme Oblastní charitě Vimperk na podporu její záslužné činnosti 14.190,- Kč.

charita.jpg
Celý článek >>
34. ČT Šumavský skimaraton
27.02.19 | Karel
Tak a je to za námi.
Myslím, že velmi povedený ročník. Počasí krásné, sněhu přehršel, výkony vnikající a atmosféra báječná. Děkuji všem pořadatelům, pomocníkům i partnerům. Společně tvoříme krásný závod plný sportu a zážitků v nádherné přírodě.

Právě jsem dostal pořádnou várku fotek o Miloše Lubase. Díky. Procházím je sem a tam a jsem dojatý z vašich emocí. Napětí, bojovnost, odhodlanost, radost a především SPOKOJENOST. Určitě se mrkněte na sobotu i neděli.

Doufám, že jste v pořádku doputovali domů a že vám Šumavák zůstane dlouho v srdci tak jako nám. Těšíme se na setkání při příštím jubilejním ročníku. 22.-23.2.2020 budeme slavit 35-tiny.

Na viděnou na Kvildě.
Karel Hudeček, ředitel závodu

sm_2019.jpg
Celý článek >>
Tratě Šumaváka 2019
21.02.19 | Karel
Pokud snad někdo neví do čeho jde. Takto vypadají originální šumavácké tratě. 

Krátký okruh (23 km) se jede v sobotu jako krátká trať, dvakrát jako dlouhý skate a jako nedělní krátká klasika - trať tzv. "Zhůřského" okruhu je široká vhodná pro skate, užší místa začínají až za Filipovou Hutí (18 km). Takže pohoda. Na sjezdu z Březové hory (20 km) je také jediné "nebezpečné" místo - ostrá zatáčka o 90° doprava. Tam si dejte pozor, jinak je okruh moc příjemný, celkem nastoupáte 455 m.

Nedělní "maraton (45 km) kopíruje krátký okruh až na Filipovu Huť (18 km) a pak pokračuje na tzv. "Černohorský" okruh. Nastoupáte téměř 900 m a čekají na vás ještě další 2 občerstvovací stanice (celkem 3) a mnoho panoramat :-) (nezapomeňte se kochat). 

A pak tu máme ještě Šumavskou pohodu na 8 km. Pohodová trasa téměř po rovině z Kvildy na Horskou Kvildu a zpět. 

Tak si to užijte

sumava_trat_os_500.jpg

sumava_profily_500.jpg
Celý článek >>
Startovní čísla, výdej a přihlášky na místě
21.02.19 | Karel
Přidělili jsme startovní čísla. Seznam je zde. Neuhrazené přihlášky číslo nemají.
Pokud jste přihlášeni a nemáte zaplaceno, máte možnost zaplatit kartou ještě do zítřejšího rána kliknutím na ikonku karty v řádce s vašim jménem. Máte též možnost přijít na prezenci a u kasy říct, že jste přihlášeni a že nemáte zaplaceno. Zaplatíte a nemusíte vyplňovat žádnou přihlášku.  
Dohlášky na místě budou probíhat prostřednictvím registračních boxů firmy SportSoft. Jedná se o terminály, kde vyplníte nutné nacionále, zvolíte závod a trať a vytiskne se vám potvrzení o registraci s přiděleným startovním číslem. S tímto potvrzením půjdete ke kase, kde zaplatíte a obdržíte startovní číslo. Jakékoli platby startovného na místě probíhají pouze v hotovosti. 
Všichni řádně předem přihlášení se najdou na seznamech na nástěnce. Tyto seznamy jsou seřazeny podle abecedy a jsou zvlášť pro sobotní a nedělní závod a závod dětí. Zde naleznete startovní číslo, které si vyzvednete. Při vyzvednutí nahlásíte číslo a pro kontrolu jméno. Pozor na záměnu, kontrolujte i rok narození atd..  
Každý účastník nalezne v obálce startovní číslo s jednorázovým čipem přilepeným na čísle. Prosíme neodstraňovat, bez čipu není výsledek :-(. Dále v obálce najdete poukázku na občerstvení v cíli, které je opravdu velmi dobré. Tak jí neztraťte a těšte se. 
Pro každého účastníka je připraven též tradiční dárek v podobě čepičky, nebo nákrčníku, nebo čelenky v designu seriálu závodů Stopa pro život. Počty jsou připraveny přesně na třetiny, takže se určitě stane, že během prezence se výběr zúží. Děkujeme za pochopení.

A to nejdůležitější na konec. Prezence a výdej startovních čísel bude probíhat tradičně v obecním sálu na Kvildě (za Hotelem Šumava Inn) v době pátek 15-18 hodin, sobota 8-18 hodin a neděle 8-11 hodin.
Celý článek >>
Sníh a počasí
20.02.19 | Karel
Asi každý si klade otázku, jak je to se sněhem a jaké bude počasí. Sněhu je dost :-). To je asi to nejdůležitější. 
Po trati je okolo 1 m sněhu a ve vyšších partiích i více. V současné době je obleva a sníh je starý, transformovaný, kompaktní, firnový. Není ani moc špinavý. Na stinných místech zůstává po celý den zmrzlý. 
V pátek má dle předpovědi něco padat. Na Kvildě možná i sníh s deštěm, ve vyšších partiích bude sněžit. V noci na sobotu se ochladí a v sobotu očekáváme „Itálii“ s celodenním mrazem. Podobně bude i v neděli, kdy se po poledni na slunci teplota dostane nad nulu a bude to ještě větší „Itálie“ :-)

Současná předpověď pro víkendovou Kvildu je zde:
pocasi_vikend_1.jpg

Aktuální počasí a výši sněhové pokrývky můžete sledovat na webkamerách webu sumava.eu

Zajímavá je výše sněhové pokrývky na Bučině - 113 cm a na hřebenu (pohled z Březníku) - 196 cm.

web_cam_bucina_20190220.jpg

web_cam_breznik_20190220.jpg

Přehledně pak zajímavé kamery monitorující trasu Šumaváka, či blízké okolí jsou zde:
Celý článek >>
>>>

Archiv článků