Stopa pro život Ski klub Šumava Svaz lyžařů ČR Mistrovství Evropy ve skimaratonu Euroloppet

Mainmenu:

Šumavák 2022 je minulostí
28.02.22 | Karel
Vítězem hlavního závodu se stal Jan Šrail a Anna Marie Hejná.
Vítězi jste však vy všichni. Gratulujeme k úžasným výkonům. 
Výsledky naleznete na stránkách Sportsoftu, stejně tak odkaz na stream ze závodu. Krásné fotky Miloše Lubase pak na našem FB. 
Děkujeme za účast, buďte zdrávi.
Příští ročník se bude konat 25.-26.2.2023.
Mějte se krásně a opatrujte se.

Fischer Ski klub Šumava Vimperk
Celý článek >>
Už se to blíží :-)
24.02.22 | Karel
Již pozítří se konečně sejdeme na normálním, řádném a oblíbeném Šumavákovi. Děkujeme za věrnost a důvěru a přejeme šťastnou cestu na Šumavu.

Několik zásadních informací:
 • závod se uskuteční dle propozic, bez omezení a na našich standardních tratích. Mapky jsou zde na webu. Podmínky jsou velmi dobré, 
 • on-line registrace končí ve čtvrtek večer, v pátek dopoledne zveřejníme startovní čísla. Každý přihlášený dostane e-mail s informací o startovním čísle.
 • přihlásit se bude možno i na místě v pátek (15-18 hod), v sobotu (8-18 hod), v neděli (8-10 hod). V této době je možno si vyzvednout i startovní číslo. Ti co si objednali tričko si ho vyzvednou u prezence.
 • parkování je pro účastníky zdarma v prostoru bývalé roty v centru obce. Vzhledem k počtu účastníků by měla kapacita stačit. Pokud dojde k naplnění kapacity, budete muset využít osatní zpoplatněná parkoviště v obci. Prosíme neparkujte podél silnice a na soukromých pozemcích. Riskujete tučnou pokutu.
 • na trati na vás čekají občerstvovací stanice. V sobotu před přejezdem silnice na Horské Kvildě. Na krátké trati je to na 14. kilometru. Na dlouhém skate ji zažijete 2x. Občerstvit se můžete i při otočce do druhého kola..
 • v neděli na dlouhé trati připravujeme 3 občerstvovačky - H.Kvilda (14 km), Modravský most (25. km), Prameny Vltavy (35. km). Na krátké trati je to totožné se sobotou.
 • v cíli bude čaj a ve stanu teplé jídlo na stravenku, kterou najdete v obálce spolu se startovním číslem.
 • dětské závody startují v sobotu od 10 hodin. Začnou nejmenší na 1 km. Přihlášených je na této trati téměř 100 dětí. To bude mazec :-). Moc se těšíme. Tratě vedou od Kvildy směrem na Horskou Kvildu a zpět. Na otočce bude vždy pořadatel. Děti startují zdarma, i proto nemají nárok na teplé jídlo.
Počasí má být ideální. Uvidíme, jak to vyjde. Věříme, že si závod užijete.
Šťastnou cestu a brzy naviděnou.
Celý článek >>
Dětské závody ZDARMA!!!
30.12.21 | Karel
Ahoj všem, díky partnerství Stopy pro život s PPF se podařilo dohodnout startovné pro děti na dětských závodech v rámci celé SPŽ zdarma. Pro předem přihlášené děti navíc s dárkem!!!
Tak se hezky hlaste, trénujte, buďte zdrávi a těšme se na konec února, kdy bude spousty sněhu, mráz a ten hnusný vir zalezlý hluboko pod zemí....
Celý článek >>
PODĚKOVÁNÍ
28.02.21 | Karel
Vážení příznivci Šumavského skimaratonu.
Děkujeme vám za vaši přízeň a doufáme, že jste si to i letos pěkně užili.
Časy najdete zde na webu, nebo na SportSoftu (každá trať a každý den zvlášť). Na památku si můžete vytisknout i diplom.

Pevně doufáme, že příští ročník bude již normální a že si užijeme i tu krásnou  atmosféru přátelských setkávání starých známých, souboje na trati, i pozávodní "odborné" diskuse.

Přejeme všem hodně zdraví, udržujte se v kondici a buďte optimističtí. Bude lépe. Musí být!
Buďte též ohleduplní a dodržujte smysluplná opatření.
A zapište si do kalendáře termín Šumavského skimaratonu 2022. Sejdeme se na milované Šumavě 26.-27.2.2022.
Již nyní se těšíme.

Mějte se krásně a buďte zdrávi.

Pořadatelský tým Fischer Ski klubu Šumava Vimperk a Stopy pro život
Celý článek >>
ROZHODNUTO
22.02.21 | Karel

Tak jsme rozhodli. Šumavák 2021 bude. Samozřejmě v individuální formě - jak jsme psali již dříve.

Tedy teď v pondělí večer v to doufáme. Tak si držme palce, ať to teplo není letní, ale jen jarní…

Současná situace na Šumavě je taková, že sněhu ve vrcholových partiích je stále dost. V okolí Kvildy, Horské Kvildy a na Filipově Huti se ale na jižních svazích již velmi výrazně objevuje tráva a sníh mizí před očima. Do pátku má být teplo i v noci, a proto jsme rozhodli takto:

 • pomyslné centrum akce se přesouvá na Modravu. Je tedy zbytečné jezdit na Kvildu a parkovat tam.
 • mazací servis a výdej on-line zapůjčených lyží bude umístěn na parkovišťátku u Dřeváku na Modravě.
 • výdej online zakoupených čísel, které jsme již nestihli poslat poštou (uzávěrka pro odeslání byla v pondělí ve 12:00) bude taktéž přes okýnko z buňky u Muzea Dřevák na Modravě.
drevak.jpg

- start a cíl individuálního Šumavského skimaratonu bude v prostoru Modravského mostu (2 km směrem na Březník po Nové březnické cestě).

Pozor, nekončí se na Kvildě, vracíme se zpět k Modravskému mostu.

start.jpg


- vzhledem k podmínkám a faktu, že se pohybujeme v jádru Národního parku Šumava, stanovujeme tyto dvě trasy:

1. dětská, výletní, hobby (7 km) – prostě jak kdo chce. Ideální pro každého, hobíka, pro děti s rodiči jako super výlet, nebo jen tak na kus řeči…

Popis: start - Modravský potok - most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde rovně dále směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

2. závoďácká, s vyhlídkou, výzva (24 km) – opět jak kdo chce. Zde se dá ukázat, kdo má natrénováno, nebo překonat sám sebe, nebo se letos poprvé, podruhé, po dvacáté podívat na Černou horu… Každý máme nějaké „skóre“ a o víkendu si ho vylepšíte hned minimálně dvakrát (na 5. a 15. km) – nejprve severozápadní cestou (s kyslíkem) a poté jižní cestou (mnozí již bez kyslíku :-)…

Popis: start - Modravský potok - most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo po Vltavské cestě směr Černá hora, dále sjezd na rozcestí U pramene Vltavy, zde rovně směr Pramen Vltavy a dále po Vltavské cestě k rozcestí Teplá Vltava u mostu, zde rovně ještě asi 500m na louku na které je otočka  a kontrolní měřící bod, zpět po stejné trase přes Černou horu na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo a dále po kratší trase směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

Obě trasy začínají a končí na rozcestí Modravský potok - most, kde bude vyznačen „startovní“ koridor (na pravém břehu Modravského potoka) a „cílový“ koridor (na levém břehu Modravského potoka) ve kterých bude umístěno měření. Startovním i cílovým koridorem můžete projít se startovním číslem (čipem) pouze jednou. Pokud chcete jet více dní, kupte si příspěvek vícekrát. Platí jedno číslo, jeden čas.

Na obou trasách bude velmi pravděpodobně v úseku před rozcestím „Nad Ptačí nádrží“ nutno sundat lyže (km 2,1). Jedná se o úsek cca 50m, do kopce. Není to nebezpečné, ale myslíme, že zde sníh nevydrží (zatím je :-).

Dejte prosím též pozor při sjezdu na rozcestí Na ztraceném (4. km na krátké trase a 20. km na dlouhé trase). Rozhodně se vyplatí si připlužit a nevlítnout dolů jak utržený vagón. Můžete někomu ublížit a dále se jede podél potoka, ne potokem...

Vzhledem k faktu, že se pohybujeme na veřejných tratích, není možno ani v pátek a ani v sobotu upravit trasu čistě pro skate. Prosím vezměte to na vědomí a děkujeme za pochopení (vám bude stopa překážet o poznání méně, než by ostatním chyběla).

Všeobecně buďte prosím jako správní lyžaři ohleduplní k turistické veřejnosti a přírodě. Šumava je plná lyžařů a trasa NENÍ nikterak uzavřena. Dodržujte fair play.

Nezlobte se, že nikde nenaleznete plnohodnotné výsledky (pořadí, ztráta, kategorie, atd..). Tak jako na ostatních závodech letošní Stopy pro život vám za váš příspěvek mimo dárků v obálce změříme čas a ten zveřejníme na webu závodu a Stopy pro život v seznamu spolu s vaším jménem. Zde si budete též moci stáhnout diplom se jménem a časem na památku. To je vše. Každý jedete jindy, za jiných podmínek. Porovnání vašich výkonů, pokud chcete, necháme na vás.

Zakoupit si příspěvek na úpravu tras a získat originální startovní číslo s čipem, pamětní medaili, samolepku na lyže, či čepičku, čelenku, šátek Stopy pro život ještě můžete zde (balíček bude připraven k vyzvednutí od pátku do neděle v buňce u Muzea Dřevák na Modravě. 

Na Modravě parkujte na veřejných parkovištích, která jsou zpoplatněna. Nezapomeňte na drobné. V obci je i několik výdejních okýnek, kde budete moci uhasit žízeň a zahnat hlad.

Přejeme krásný nezapomenutelný zážitek, a doufáme, že se ve zdraví všichni sejdeme při příštím regulérním ročníku Šumavského skimaratonu.

 

Váš team pořádajícího Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.

Celý článek >>
>>>

Archiv článků