Stopa pro život Ski klub Šumava Svaz lyžařů ČR Mistrovství Evropy ve skimaratonu Euroloppet

Mainmenu:

ROZHODNUTO

22.02.21 | Karel

Tak jsme rozhodli. Šumavák 2021 bude. Samozřejmě v individuální formě - jak jsme psali již dříve.

Tedy teď v pondělí večer v to doufáme. Tak si držme palce, ať to teplo není letní, ale jen jarní…

Současná situace na Šumavě je taková, že sněhu ve vrcholových partiích je stále dost. V okolí Kvildy, Horské Kvildy a na Filipově Huti se ale na jižních svazích již velmi výrazně objevuje tráva a sníh mizí před očima. Do pátku má být teplo i v noci, a proto jsme rozhodli takto:

  • pomyslné centrum akce se přesouvá na Modravu. Je tedy zbytečné jezdit na Kvildu a parkovat tam.
  • mazací servis a výdej on-line zapůjčených lyží bude umístěn na parkovišťátku u Dřeváku na Modravě.
  • výdej online zakoupených čísel, které jsme již nestihli poslat poštou (uzávěrka pro odeslání byla v pondělí ve 12:00) bude taktéž přes okýnko z buňky u Muzea Dřevák na Modravě.
drevak.jpg

- start a cíl individuálního Šumavského skimaratonu bude v prostoru Modravského mostu (2 km směrem na Březník po Nové březnické cestě).

Pozor, nekončí se na Kvildě, vracíme se zpět k Modravskému mostu.

start.jpg


- vzhledem k podmínkám a faktu, že se pohybujeme v jádru Národního parku Šumava, stanovujeme tyto dvě trasy:

1. dětská, výletní, hobby (7 km) – prostě jak kdo chce. Ideální pro každého, hobíka, pro děti s rodiči jako super výlet, nebo jen tak na kus řeči…

Popis: start - Modravský potok - most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde rovně dále směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

2. závoďácká, s vyhlídkou, výzva (24 km) – opět jak kdo chce. Zde se dá ukázat, kdo má natrénováno, nebo překonat sám sebe, nebo se letos poprvé, podruhé, po dvacáté podívat na Černou horu… Každý máme nějaké „skóre“ a o víkendu si ho vylepšíte hned minimálně dvakrát (na 5. a 15. km) – nejprve severozápadní cestou (s kyslíkem) a poté jižní cestou (mnozí již bez kyslíku :-)…

Popis: start - Modravský potok - most, po Vltavské cestě na rozcestí Černohorská nádrž, zde vpravo po Švelské cestě na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo po Vltavské cestě směr Černá hora, dále sjezd na rozcestí U pramene Vltavy, zde rovně směr Pramen Vltavy a dále po Vltavské cestě k rozcestí Teplá Vltava u mostu, zde rovně ještě asi 500m na louku na které je otočka  a kontrolní měřící bod, zpět po stejné trase přes Černou horu na rozcestí Nad Ptačí nádrží, zde vlevo a dále po kratší trase směr rozcestí Na Ztraceném (pozor prudší delší sjezd), zde vpravo po proudu Modravského potoka po Nové březnické cestě na rozcestí Modravský potok – most, kde je cíl.

Odkaz na mapu zde

Obě trasy začínají a končí na rozcestí Modravský potok - most, kde bude vyznačen „startovní“ koridor (na pravém břehu Modravského potoka) a „cílový“ koridor (na levém břehu Modravského potoka) ve kterých bude umístěno měření. Startovním i cílovým koridorem můžete projít se startovním číslem (čipem) pouze jednou. Pokud chcete jet více dní, kupte si příspěvek vícekrát. Platí jedno číslo, jeden čas.

Na obou trasách bude velmi pravděpodobně v úseku před rozcestím „Nad Ptačí nádrží“ nutno sundat lyže (km 2,1). Jedná se o úsek cca 50m, do kopce. Není to nebezpečné, ale myslíme, že zde sníh nevydrží (zatím je :-).

Dejte prosím též pozor při sjezdu na rozcestí Na ztraceném (4. km na krátké trase a 20. km na dlouhé trase). Rozhodně se vyplatí si připlužit a nevlítnout dolů jak utržený vagón. Můžete někomu ublížit a dále se jede podél potoka, ne potokem...

Vzhledem k faktu, že se pohybujeme na veřejných tratích, není možno ani v pátek a ani v sobotu upravit trasu čistě pro skate. Prosím vezměte to na vědomí a děkujeme za pochopení (vám bude stopa překážet o poznání méně, než by ostatním chyběla).

Všeobecně buďte prosím jako správní lyžaři ohleduplní k turistické veřejnosti a přírodě. Šumava je plná lyžařů a trasa NENÍ nikterak uzavřena. Dodržujte fair play.

Nezlobte se, že nikde nenaleznete plnohodnotné výsledky (pořadí, ztráta, kategorie, atd..). Tak jako na ostatních závodech letošní Stopy pro život vám za váš příspěvek mimo dárků v obálce změříme čas a ten zveřejníme na webu závodu a Stopy pro život v seznamu spolu s vaším jménem. Zde si budete též moci stáhnout diplom se jménem a časem na památku. To je vše. Každý jedete jindy, za jiných podmínek. Porovnání vašich výkonů, pokud chcete, necháme na vás.

Zakoupit si příspěvek na úpravu tras a získat originální startovní číslo s čipem, pamětní medaili, samolepku na lyže, či čepičku, čelenku, šátek Stopy pro život ještě můžete zde (balíček bude připraven k vyzvednutí od pátku do neděle v buňce u Muzea Dřevák na Modravě. 

Na Modravě parkujte na veřejných parkovištích, která jsou zpoplatněna. Nezapomeňte na drobné. V obci je i několik výdejních okýnek, kde budete moci uhasit žízeň a zahnat hlad.

Přejeme krásný nezapomenutelný zážitek, a doufáme, že se ve zdraví všichni sejdeme při příštím regulérním ročníku Šumavského skimaratonu.

 

Váš team pořádajícího Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.